khoram
11 فروردین 1402 - 09:44

رئیس سازمان نوسازی کشور: "ارتقای سرانه فضاهای آموزشی" اولویت ۱۴۰۲ است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امسال با عزمی جدی در صدد ارتقای سرانه فضاهای آموزشی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام گام بر می‌داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از پروژه‌های عمرانی آموزشی 12 کلاسه شهید خضری اورامان، مدرسه 6 کلاسه حسین‌آباد شهرستان سروآباد، مدرسه 12 کلاسه شهرک موسک و اردوگاه 14 هکتاری امام علی(ع) شهرستان مریوان بازدید و در جریان آخرین وضعیت این پروژه‌های نیمه تمام قرار گرفت.

وی از اختصاص اعتبار برای تکمیل و بهسازی این پروژه‌های نیمه تمام خبر داد و گفت: اعتبارات لازم از مجاری قانونی در اختیار اداره کل نوسازی استان کردستان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین در این سفر کلنگ احداث پژوهش سرای دانش‌آموزی شهرستان مریوان که توسط یکی از موسسات خیریه تامین اعتبار شده است، را بر زمین زد و افزود: سازمان نوسازی مدارس سالانه امکان تحویل 30 هزار کلاس درس به دستگاه تعلیم و تربیت کشور را دارد.

وی با اشاره به وجود 105 هزار مدرسه و 540 هزار کلاس درس در کشور خاطرنشان کرد: در سال گذشته 14 هزار و 500 کلاس درس تحویل دادیم و امسال نیز سازمان نوسازی مدارس با عزمی جدی در صدد ارتقای سرانه فضاهای آموزشی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کشور به ویژه استان کردستان - شهر مریوان و سروآباد گام برمی‌داریم.

خان‌محمدی در ادامه در هنرستان کاردانش شهرستان مریوان حضور یافت و از نزدیک در جریان اجرای طرح شهید عجمیان در قالب قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی قرار گرفت و تصریح کرد: تلاش‌های گروه‌های جهادی سبب ایجاد شادابی، تغییرات و تجهیز مدارس شده و هر ساله با کمک این عزیزان بسیاری از مدارس سطح کشور به صورت رایگان آماده استفاده در سال جدید خواهد شد.

انتهای پیام/486/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118885