khoram
10 فروردین 1402 - 12:33

کاهش وابستگی به نفت و دلار، آرایشی مناسب برای جنگ اقتصادی است

امام‌جمعه بخش بهمن گفت: ایران باید در جنگ اقتصادی آرایش جنگی به خود گرفته و بدین ترتیب از یک سو وابستگی به صادرات نفت خام و دلار کاهش یافته و از سوی دیگر مردم بیش از گذشته در مسائل اقتصادی مشارکت داشته باشند.

حجت‌الاسلام رضا علیزاده، کارشناس مسائل سیاسی و امام جمعه بخش بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ابرکوه با اشاره به اهمیت بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون نام‌گذاری شعار سال، اظهار کرد: در کنار تمام نقاط قوت ایران، اقتصاد بیمار نقطه‌ضعف کشور ما است که دشمن نیز از همین کانال وارد شده و اقتصاد کشور را نشانه رفته است.

وی با تأکید بر این‌که ایران وارد یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی شده است، افزود: در حال حاضر قسمت بزرگی از بدنه مسئولان نظام قائل به جنگ اقتصادی نبوده و حاضر نیستند آرایش جنگی بگیرند. درحالی‌که باید برای پیروز شدن در این جنگ وابستگی به صادرات نفت خام و وابستگی به دلار را کاهش داده و مشارکت مردم در مسائل اقتصادی افزایش یابد.

این کارشناس مسائل سیاسی روز اسراف، تجمل‌گرایی افراطی و تعصب نداشتن به تولیدات داخلی را از دیگر عیوب اقتصادی عنوان کرد و گفت: دشمن با جنگ ترکیبی می‌خواهد ملت ایران را به زانو در آورد و در این راه از رسانه، عوامل فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و نفوذ بهره می‌برد تا مردم را در محاصره قرار داده و دچار یأس و ناامیدی کند.

علیزاده ادامه داد: اخیراً شاهد هستیم دشمنان اسلام تهاجم همه‌جانبه خود به باورها و اعتقادات مردم را وارد مرحله جدیدی کرده و با تأثیرگذاری بر اعتقادات، رفتارها و سبک زندگی آنان به دنبال فروپاشی فرهنگی کشور هستند. از کشوری اسلامی که خود را پایگاه منتظران ظهور مصلح جهانی می‌داند توقع نمی‌رود که خیابان‌ها، بازارها و اماکن عمومی مظاهر فرهنگ غربی و دیگر ناهنجاری‌های رفتاری باشد.

امام‌جمعه بخش بهمن اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها در سنت بدیع و بی‌نظیر 33 ساله سخنرانی در حرم مطهر رضوی، مسائل اقتصادی و تهاجم فرهنگی را به مردم و مسئولین گوشزد کردند.

وی تصریح کرد: وقتی رهبر یک جامعه در انتخابی هوشمندانه و امیدآفرین پس از زیارت امام رضا (ع) نقشه حرکت یک سال را با مردمش در میان می‌گذارد این اقدام، نظیر و مانند ندارد. ناگفته پیداست که ایشان برای تهیه و تبیین مطالب در یک جمع میلیونی، ساعت‌ها تأمل، تفکر و نظرخواهی و مطالعه کرده‌اند. لذا نباید از کنار این رویداد بزرگ ملی به سادگی گذشت بلکه باید به آن به مثابه یک نقشه راه نگریست.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1117715