khoram
05 خرداد 1402 - 10:22

سردار قاآنی: مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگویش شهر دزفول بود

سردار قاآنی گفت: شهر دزفول در خط اول جبهه بود و ساکنان این شهر حامی و پشتیبان نبرد با دشمن بودند. مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگوی آن شهر دزفول بود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم بزرگداشت چهارم خرداد - روز مقاومت و پایداری و روز دزفول در تهران عصر روز پنچشنبه با حضور خیل عظیمی از خانواده‌های دزفولی و خوزستانی،  سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و جمعی از فرماندهان لشکری و کشوری در سالن همایش خلیج فارس موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد.

سردار قاآنی ضمن بیان اهمیت مقاومت در پشت جبهه‌های نبرد، در خصوص شاخصه‌های مقاومت مردم دزفول گفت: شهر دزفول ایران در خط اول جبهه بود و ساکنان این شهر حامی و پشتیبان نبرد با دشمن بودند. مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگوی آن شهر دزفول بود. ارزش شهر دزفول دارای ابعادی همچون استواری و مقاومت است.

از دیگر سخنرانان این مراسم سردار عبدالمحمد رئوفی فرمانده لشکر 7 ولی‌ّعصر عجل الله تعالی فرجه در 8 سال دفاع مقدس بود که بر ضرورت بهره‌گیری از توان همه فرزندان دزفول در تهران و دزفول برای بارور کردن استعدادهای خدادادی منطقه دزفول تأکید کرد. همچین ابوشریف نماینده نهضت‌های آزادی‌بخش نیز سخنانی در خصوص تأسی و الگوگیری مردم سایر ملت‌های مقاوم از مقاومت مردم دزفول ایراد کرد.

حماسه و پایداری , جبهه مقاومت اسلامی , سردار اسماعیل قاآنی ,

از دیگر برنامه‌های این مراسم نمایش شکوه مقاومت در خصوص ماندن مردم دزفول در شهر زیر بمباران و موشکباران دشمن برای حفظ شهر و تقویت روحیه رزمندگان بود. همچنین سیدمبین رضازاده تصنیف بلد الصواریخ تولید جدید بنیاد چهارم خرداد و تصنیف دلخوشی آخر (به مناسبت دهۀ کرامت) را اجرا کرد و نیز گروه سرود بین المللی اسراء سرود «طور سینین» را پس از اجراء در چند میدان شهر تهران اجرا کرد و از خانواه شهیده شاخص کشوری خانم شهناز حاجی‌شاه و 2 برادر شهیدش تجلیل شد و کتاب‌های «زخم نارنج» نوشته شهره خلقتی و «بلد الصواریخ» نوشته عبدالرضا سالمی‌نژاد و تمبر ویژه 4 خرداد رونمایی شد.

حماسه و پایداری , جبهه مقاومت اسلامی , سردار اسماعیل قاآنی ,

در پایان مراسم کودکان و خانواده‌های آنان سرود «سلام فرمانده 2» را اجرا کردند و مراسم با برگزاری نماز جماعت در مسجدجامع خرمشهر موزه دفاع مقدس خاتمه یافت.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238909