khoram
10 فروردین 1402 - 14:36

کرج در موضوع تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی شهری فقیر است

کرج- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج از لزوم تلاش مضاعف در توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر خبر داد و گفت: در این موضوع کلانشهری فقیر هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رحیمی محمودآبادی ظهر پنجشنبه در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: در ماه‌های پایانی سال گذشته توافق با شرکت ایران خودرو و اسکانیا مبنی بر خرید حدود ۱۲۰ دستگاه اتوبوس درون شهری بسته شده که ۵ دستگاه ان تحویل شده و تحقق این مهم در سال جاری در دست اقدام قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج در ادامه از تلاش مدیریت شهری جهت توسعه بیشتر ناوگان حمل و نقل عمومی سخن گفت و اظهار داشت: علاوه بر افزایش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس موصوف، مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت تباصر بودجه ۱۴۰۲ برنامه ریزی‌های لازم برای خرید حداقل ۱۵۰ دستگاه دیگر نیز در سال جاری صورت دهد تا به استاندارد نیاز اولیه ناوگان عمومی شهری نزدیک تر شویم.

رحیمی نایب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عقد قرارداد ۷۰ ون تاکسی اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر در انتظار آزادسازی و واگذاری این خودروها از سوی ایران خودرو هستیم، گفت: مراحل اداری و پلاک گذاری نیز توسط پلیس راهور صورت می‌گیرد و پس از آن خودروها در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل دربخش پایانی صحبت‌های خود را به موضوع نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اختصاص داد و افزود: در حال انجام مراحل انتخاب پیمانکار جهت بازسازی و بهسازی ۱۵۳ دستگاه اتوبوس فرسوده هستیم.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از سال گذشته در حال پیگیری بوده و متوقف شده است، گفت: امید است هر چه سریع‌تر انتخاب پیمانکار صورت گیرد و این تعداد اتوبوس نیز به مدار خدمت رسانی به شهروندان اضافه شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1117829