khoram
11 فروردین 1402 - 11:50

انگلیسی‌ها به اتحادیه اروپا بیشتر از دولت خود اعتماد دارند

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اعتماد شهروندان انگلیسی به اتحادیه اروپا بیشتر از دولت خود است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه دی سایت آلمان، نتایج یک بررسی کالج کینگ لندن نشان می دهد که حدود یک چهارم مردم بریتانیا به دولت اعتماد دارند، اما بیشتر از این به اتحادیه اروپا اعتماد دارند. بر این اساس تنها تعداد کمی از شهروندان انگلیسی ا برگزیت خوشحال هستند.

بر اساس نظر سنجی که به نمایندگی کالج کینگ لندن انجام شده است

اعتماد بریتانیا به اتحادیه اروپا سه سال پس از برگزیت به 39 درصد افزایش یافته است.

با 49 درصد، تقریبا نیمی از مردم بریتانیا از خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در پایان ژانویه 2020 ناامید هستند - کمتر از یک چهارم (24 درصد) از این موضوع خوشحال هستند.

بابی دافی، رئیس مؤسسه سیاست در دانشگاه لندن، گفت: ما باید سخت و سریع کار کنیم تا اعتماد عمومی را ایجاد کنیم. وی افزود: بیماری کرونا نشان داده است که در مواقع بحران چقدر به همکاری عمومی نیاز داریم و اعتماد از اهمیت حیاتی برخوردار است.

سایر نهادهای بریتانیایی مانند احزاب سیاسی و رسانه ها نیز امتیاز ضعیفی در این بررسی کسب کردند . مثلا پس از رسوایی های متعدد، اعتماد به پلیس انگلیس به 67 درصد کاهش یافته است.

بر این اساس در اسکاتلند، جایی که حزب حاکم SNP برای استقلال و بازگشت به جامعه بین‌المللی تلاش می‌کند، 59 درصد مردم از برگزیت ناامید شده‌اند که بیشتر از سه بخش دیگر این کشور است. در آنجا 50 درصد به اتحادیه اروپا اعتماد دارند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1119121